ביומימיקרי

משמעות המונח ביומימיקרי היא חיקוי החיים (Biomimicry: Bio=life; mimesis=imitate). ביומימיקרי היא דיסיפלינה רב-תחומית המקדמת חיקוי ולמידה מהטבע לפתרון בעיות בדרכים מקיימות.

פארק קונספט ביומימטיבחודש מרץ השנה, אותגרה קבוצת סטודנטים נמרצים, כחלק מכנס EcoWeek 2013 לפתח פארק אינטראקטיבי, המבוסס על עקרונות ביומימטיים, בשטח של כ 160 דונם בפארק דרום בתל אביב. 

 
הקונספט החדשני והיצירתי הוא הקמת נקודות ענין בשטח, אליהם יובילו שבילים שיווצרו באופן ספונטני על ידי המבקרים, בהשראת אופן התפשטות פטריות ותחום אינטיליגנצית הנחיל אצל נמלים למציאת נתיב התנועה היעיל ביותר.


מטרות הפרויקט לתכנן קונספט לפארק תיירותי מיוחד, בדגש על העלאת המודעות לתחום הביומימיקרי, פארק שבו יומחש פוטנציאל החדשנות הטכנולוגית הקיים בטבע  ויוצגו בו כלים מעשיים להתנהגות סביבתית אחראית בהשראת הטבע. 

לאורך שבילי הפארק המוצע ישולבו תחנות מידע והפעלה, כדוגמת תחנת השקנאים - מתקן הפעלה שימחיש את היעילות האנרגטית שבמבנה התעופה של השקנאים.


תחנה נוספת שתמחיש את נושא הניקיון בהשראת מנגנון הניקוי הידידותי לסביבה של עלה הלוטוס.


וכן תחנה שתספר את סיפור החומר בטבע וכיצד ניתן להשתמש באופן יעיל בחומר באמצעות מבנים חכמים כמבנה המצולב של העצם.אנו, בארגון הביומימיקרי הישראלי מקווים לראות את תוכנית הפארק הביומימטי קורמת עור וגידים והופכת למציאות בשטח.  
צוות הפרויקט: גיא ניר, שיר טלאור, צליל שי, אור-לי שפירא בן-נר, הדר אורקין וליה בן-הראש.
בהנחיית: איל רונן, מהנדס בכיר עיריית תל-אביב יפו, יאיר אנגל, מעצב ויועץ לקיימות, נציג EPEA - Cradle to Cradle בישראל, ד"ר דפנה חיים-לנגפורד ויעל הלפמן כהן מארגון הביומימיקרי הישראלי.

כל הזכויות על הקונספט והמתקנים שמורות לארגון הביומימיקרי הישראלי ©