ביומימיקרי

משמעות המונח ביומימיקרי היא חיקוי החיים (Biomimicry: Bio=life; mimesis=imitate). ביומימיקרי היא דיסיפלינה רב-תחומית המקדמת חיקוי ולמידה מהטבע לפתרון בעיות בדרכים מקיימות.

גליון אוקטובר של חדש(נ)ות מהטבע

קוראים יקרים שלום,

אנו שמחים להגיש לכם את גיליון אוקטובר של חדש(נ)ות מהטבע.ב- 16.11 תועבר הרצאה בנושא ביומימיקרי ככלי לחדשנות סביבתית בכנס Watec 2011 במושב העוסק במקורות נוספים לחדשנות סביבתית. לפרטים והרשמה: אתר הכנס.
"אחרי החגים יתחדש הכל..." זו השנה השניה שבה ארגון הביומימיקרי הישראלי פועל במערכת החינוך הפורמלית ושאיננה פורמלית להפצת זרעי הביומימיקרי בארץ. אנו קוראים למתנדבים להצטרף לשורותנו להעברת פעילות ביומימיקרי בבתי הספר ביישוב שלהם. המתנדבים יעברו השתלמות על-ידי צוות ארגון הביומימיקרי הכוללת היכרות עם התחום וקבלת מערך הדרכה מובנה לרבות עזרי הדרכה. להצטרפות נא לשלוח מייל ל info@biomimicry.org.il . מקורות נוספים להעשרה בנושא ביומימיקרי: הפינה של "מוטי פטנט" בתוכנית זואולוגי של ערוץ לוגי,  באתר רמת הנדיב תמצאו מידע מעניין וחידון בנושא, בספארי ברמת גן מתקיים חוג העשרה לבני נוער בנושא ביומימיקרי ווכמובן חידון הטריויה באתר ארגון הביומימיקרי הישראלי.


בגליון חודש אוקטובר נספר לכם על ה SLIPS - תחרות אפשרית ל"אפקט הלוטוס" בתחום הניקיון, כיצד ניתן ליעל את השימוש באנרגיה בהשראת התנהגות בעלי חיים, על מחקרו של פרופ' שרון על מנגנון הסלסול בטבע, ליזר בהשראת נוצות ציפורים ונסיים בגישה אחרת לניצול אור השמש לאנרגיה.
קוראים המעוניינים לקבל מידע שוטף, מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק של ארגון הביומימיקרי, ולקרוא בו ידיעות נוספות על פיתוחים אחרונים בהשראת הטבע, ועל פעילות הארגון.

בברכהצוות ארגון הביומימיקרי הישראלי